טיפול בכאב

במהלך הטיפולים אני משתמש במספר טכניקות:  

  • דיקור יבש (דיקור מערבי/ IMS/ DRYNEEDLING)
  • שיקום תנועתי אורטופדי וטריגר פוינטס
  • קינזיוטייפינג (KINESIOTAPING)
  • רכבות אנטומיות (ANATOMY TRAINS) ומניפולציות של פאשיה.

דיקור מערבי

 שיטת דיקור אשר מתמקדת בנקודות הטריגר (ראו הסבר בהמשך) מסייעת להחלמה מהירה מכאב פתאומי (אקוטי) או כרוני. באמצעות מחטים חד פעמיות, קטנות וסטריליות מדקרים את האזור הכואב ומסייעים להקלה מהירה ולהחלמה מהירה מהכאב. בשונה מדיקור סיני או יפני, כאן הנקודות הן מערביות ומתבססות על ידע אנטומי ומחקר ארוך שנים.

השימוש בדיקור מערבי מצוין לכאבים מיופציאליים, כאבי מפרקים וכן לגב תפוס או צוואר תפוס.


שיקום תנועתי אורטופדי וטריגר פוינטס:
שיטה שפיתח טל זיו ועוסקת באבחון גוף האדם, טווחי התנועה והגבלות התנועה. ייחודה בעובדה שהיא מאבחנת את גוף האדם גם תוך כדי תנועה וכן בעובדה שהשחרור הינו לפני הפעלת השרירים ולא באמצעות חיזוק והפעלת השרירים. הטיפול מתבסס על התורה שפיתחו ד"ר ג'אנטטראוול וד"ר דיוויד סימונס ונקרא טריגר פוינטס. הבשורה המעניינת שהביאו היא העובדה שניתן לשחרר שרירים ולהחזיר טווחי תנועה לחלקי גוף שונים באמצעות לחיצות (ראה מפה) בכל שריר נקודות מעוררות כאב (נמ"כ או TRIGGER POINTS) שלחיצה עליהן מסייעת לפתיחת טווח התנועה וכן לחידוש אספקת הדם לאיזור. לחיצה על נמ"כ גם מסייעת בהפחתת ההקרנה של השרירים לאיזורים אחרים. השיטה מסייעת בהפגת כאב ברקמות רכות (גידים, רצועות,שרירים ועוד) וכן בחידוש זרימת הדם, שיפור היציבה ועוד.
השיטה היא מבוססת אנטומיה ומתבססת על ידע רב מתחום הפיסיולוגיה ותחומים נוספים, ומתאימה במקרים רבים של טיפול בכאבי גב ועוד.

שני יתרונות נוספים של השיטה הם: מצד אחד - תוצאתיות גבוהה. תוצאות מהירות והקלה על כאבים בדגש על שיפור של טווח התנועה; מצד שני - תוצאותיו של הטיפול הן ארוכות טווח והשיפור ממשיך עוד מספר ימים לאחר הטיפול. לאחר מספר ימים ירגיש המטופל שהסיבה שלשמה הגיע לטיפול - נעלמה. 

טריגר פוינט היא למעשה נקודה בשריר שמונעת זרימה מיטבית של דם ומגבילה את טווח התנועה. 
הדימוי שלי הוא של כדור טניס הכלוא בתוך נבל ועל ידי לחיצה אנו משחררים אותו.

11

 

רכבות אנטומיות (ANATOMY TRAINS) ומניפולציות של פאשיה.
טכניקות נוספות בהן אני משתמש ומשיגות תוצאות יפות מתבססות על מחקרים חדשניים בנושא הפאשיה FASCIA (נקראת גם פאסיה או פאציה) או בעברית - "רקמת החיבור" או "מחתלת".
זו בעצם מעטפת פנימית שנמצאת מתחת לעור וכוללת שכבות רבות. זו רקמה מעוצבבת שאחראית לכאבים ולתנועה.
רקמת החיבור כוללת גידים, רצועות, עצמות ועוד ומהווה מרכיב משמעותי מגופנו.

השיטה מתאימה בין היתר במקרים של קרע בגיד

2222