קרע ברצועה

קרע ברצועה פשוטו כמשמעו, הוא קרע ברצועות הברך או הקרסול. הקרע נגרם כתוצאה מסיבוב חד של הרגל או מכך שמיישרים את הברך יתר על המידה. כאשר נוצר קרע ברצועה, הברך נמלאת דם ונוזלים מי שיכול לגרום לאי נוחות. נאמר כי קרע ברצועה צולבת קדמית הוא הנפוץ ביותר וכן קרע ברצועה צולבת בכלל נפוץ בקרב ספורטאים ואתלטים. כאשר נקרעות רצועות הברך יהיו לכך השפעות רבות הכוללות וביניהם כאב חד בברך וצליל של נקישה. היום, ניתן לטפל בקרע ברצועה ללא כל התערבות כירורגית או תרופתית. אך עם את חשוב להדגיש כי אם נגרם לסחוס בברך או בקרסול נזק והם אינם עומדים בעומסי פעילות היום-יום, התערבות כירוגית הכרחית.
אם לא נגרם כל נזק לסחוסים, אפשר לפתור את הבעיה באמצעות תרגילי פיזיותרפיה. תרגילי פיזיותרפיה מתמקדים בשילוב עם טכניקות ריפוי נוספות מספקים פתרון יעיל ומוקד לבעיה מסייעים להתמודד עמה בקלות, אך תוך אימונים אינטנסיביים. בפיזיותרפיה מתמקדים בחיזוק ממוקד של השרירים ובהפחתת העומס על הברך. זאת לצד שיטות טיפול נוספות בהן מתמחה אור רם, העוזרות הן להפחתת הכאבים והן לטיפול במקורה של הבעיה. אני אור רם, מאמן ספורטים בעברי, עוסק כיום בטיפול בפציעות של ספורטאים ועוד ובשיקום אורטופדי. אני מציע פתרון מקיף או חלקי לבעיות של קרע ברצועה ובעיות נוספות שיכולות להביא לשיפור ניכר באורח החיים שלכם ובאיכות החיים.

קרע ברצועה צולבת נפוץ אצל ספורטאים ואתלטים, כאשר קרע ברצועה נגרם עקב סיבוב חד של הברך או מיישור יתר של הברך. קרע ברצועה מתלווה בכאב חד בברך וצליל של נקישה. טיפול בבעיה של קרע ברצועה יכול להיות ללא התערבות כירורגית או תרופתית, כאשר תרגילי פיזיותרפיה מתמקדים בשילוב עם טכניקות ריפוי נוספות, מספקים פתרון יעיל וממוקד עבור קרע ברצועה. חיזוק ממוקד של השרירים והפחתת עומס על הברך, .לצד שיטות טיפול נוספות בהן מתמחה אור רם, עוזרות הן להפחתת הכאבים והן לטיפול בשורש הבעיה

 

 

קרע בגיד

 

 

קרע בגיד , רקע ברצועה הסיבות לקרע בגיד הן שונות, רבות ומגוונות. קרע בגיד עשוי להיווצר מטראומה או בעקבות פגיעה כרונית כל שהיא. נאמר כי ניתן לאבחן קרע בגיד עלי די בדיקת אולטראסאונד פשוטה במבוצעת בכל מרפאה. קרע באחד הגידים בכתף יוצר דלקת מקומית, נפיחות באיזור הקרע וגורמת לתסמינים קלינים של ממש. שכן, קרע בגיד גורם לכאבים בעת הרמת היד וכן בתנוחות מסויימות כשאנחנו שוכבים, יושבים או עובדים. כמו כן, פוגע קרע בגיד בתפקוד היום יומי וגורם כאבים כרוניים ולאי נוחות עד שלעתים אנחנו לא מסוגלים לעבוד או לעשות דבר.
נציין כי הטיפול השמרני בקרע בגידים כולל תרופות לדלקות, משככי כאבים, ופיזיותרפיה לכתף בשיטת רווקווד. לכן, הטיפול בתופעה הוא אינו טיפול פולשני, אלא טיפול פיזיותרפי ושינוי או המנעות מהרמת היד מעל הראש. אני, אור רם, מטפל מוסמך המספק טיפול משולב בבעיה של קרע בגיד. אני מציע פתרון מתקדם שיטפל גם כאבים וגם בשורש הבעיה. הטיפול ממוקד של קרע בגיד שאני מציע מפחית משמעותית את הנפיחות והכאבים ומונע התפתחות דלקתית. אז כדי שתחזרו לתפקד באופן נורמלי לחלוטין וכדי לשמור על אורח חיים בריא, איכות חיים ולטפל בבעיה אתם מוזמנים להתעייץ איתי אם אתם סובלים מקרע בגיד וביחד נתאים תוכנית טיפול פיזיותרפיה שתחזיר לכם את התפקוד. אתם לא חייבים לסבול מכאבים שיש לכם פיתרון נוח ויעיל ללא הליכים פולשניים

 

 

כתף קפואה

 

כתף קפואה היא תסמונת קלינית שמאפייניה הם הגבלה אקטיבית והגבלה פסיביית של תנועת מפרק הזרוע. כיום, 212 1לא ידוע שום גורם מבני ישיר להגבלת הכתף הקפואה. ניתן לתאר כתף קפואה כך:

מצב שבו הרקמה המקיפה את הכתף הופכת לדלקתית ונוקשה, בנוסף, נוצרות הדבקויות המגבילות את התנועה וגורמות לכאבים עזים בכתף נאמר כי שכיחות תסמונת כתף קפואה הוא בין 2% לבין 5% בקרב אוכלוסיה בריאה ו-10%-35% בקרב חולי הסכרת. על כן זוהו מספר גורמים לתסמונת כתף קפואה, כגון סכרת, מחלת ריאות למינהן או תאונת דרכים. היום אין הסכמה מצד הרופאים בכל הנוגע לאבחנת כתף קפואה, אך בכל זאת ניתן לאבחן כתף קפואה באמצעות צילום וכן קישור לפתולוגיות אחרות.


כתף קפואה בעיה המלווה בכאבים עזים ותנועה מוגבלת, לכן אלו הלוקים בכתף קפואה נזקקים הטיפול ממושך שלעתים מלווה בכאבים. אך חשוב לזכור שהתוצאות לאחר מכן ואיכות החיים משתפרות אז כדאי ואף רצוי לטפל בכתף. הטיפול בכתף קפואה מתמקד ברובו בשחזור תנועת הכתף ובהפחתת כאב. כפי שכבר ציינו, הטיפול מומלץ לאלו הסובלים מכך כדי שיוכלו להחזיר לעצמם את התנועה ולא להיות מוגבלים יותר. אור רםמעניק טיפול לכתף קפואה תוך שהוא משלב טכניקות מתקדמות הנותנות מענה יעיל הן ישירות לבעיה לבעיה והן עבור הכאבים . אתם מוזמנים להתייעץ עמי על הטיפול בכתף הקפואה וביחד נחזיר לך מעט מאיכות החיים שאבדה לכם ונשפר את הבעיה. אני כאן בשבילך כדי להתייעץ, לשאול ולטפל. שתפו אותי ואשמח לעמוד לרשתוכם.